Podstawowym materiałem są płyty MDF. Są to produkty drewnopochodne, powstałe w wyniku sprasowania włókien drzewnych z dodatkiem organicznych związków łączących i utwardzających, w warunkach wysokiego ciśnienia i temperatury. Jest to materiał o jednorodnej gęstości i składzie surowcowym w całym przekroju, dzięki czemu posiada doskonałą obrabialność mechaniczną pozwalająca na dowolną obróbkę krawędzi. Krawędzie zawsze są zaokrąglane frezarką i dokładnie szlifowane. Zaokrąglenie frezami o promieniu od 3mm do 12.7mm, fazowanie krawędzi pod kątem 45st. czy wykonanie ozdobnej krawędzi - wszystko dostosowane do stylu.
    Drewno jest bardziej szlachetnym materiałem, niestety znacznie droższym. Główne belki łóżek są zwykle wykonywane właśnie z drewna. Zawsze jest kilkukrotnie zabezpieczane lakierem do parkietu - znacznie bardziej odporny niż typowe lakiery do mebli.
    Wykonuję również meble z laminowanej płyty wiórowej - takiej jak zabudowa kuchenna czy szafy wnękowe. Sama płyta wiórowa to sprasowane kawałki drewna, odporność powierzchni i krawędzi daje laminat.
    Meble są ręcznie malowane wodnymi farbami i lakierami. Meble staram się wykonywać z najwyższą dbałością o szczegóły i wykończenie, jednak ręczne wykonanie oznacza, że na powierzchni mogą zostać drobne skazy, które w dużej fabryce oznaczałyby wady. "Produkt nosi znamiona rękodzieła". Wszystkie farby posiadają atesty PZH i są przeznaczone m.in. do malowania zabawek i mebli dla dzieci. Większość farb stosowanych przeze mnie to farby Altax, Dulux, Flugger - dają gładką, odporną powierzchnię i zapewniają dobre krycie podczas malowania.
    Wyobraźnia dziecka jest nieprzewidywalna, więc mogę tylko próbować wykonywać meble, które nie zawiodą. Zapewnią wytrzymałość, obróbkę wszystkich krawędzi, gdzie małe rączki sięgną, szuflady, które nie zgubią niespodziewanego pasażera. Siedzenie musi być wygodne, wysokość półek dostosowana do małego użytkownika, itp, itd...
    Mebelki, które nie zmieszczą się do jednej paczki (czyli małe lampy, szafeczki, półki) dostarczam i montuję osobiście - zbyt dużo problemów z przesyłkami kurierskimi wymusiło tę decyzję. Pozwala to dopilnować jakości montażu do ostatniej chwili i wychwycenie najdrobniejszych niuansów i niedociągnięć, które w warsztacie nie zostały zauważone.
galeria kontakt info jak kupić