Zacznijmy od decyzji co chcesz kupić, bądź czego potrzebujesz.

Łóżko, szafka, krzesło, zegar, regał, półka, wieszak, biurko, stolik, szafa, ławka, skrzynka, pudełko, drzwiczki, komódka, schodki... Cokolwiek...

Jeżeli masz na razie pusty pokój, prześlij plan - pomogę ustawić mebelki, zaproponuję detale... Może okazać się, że tam gdzie nie wchodzi standardowa szafka i obok nie mieści się biurko, można zrobić coś fajnego, praktycznego, pod wymiar.

Teraz trudniejsze - trzeba określić wymiary, kolory, detale. Znajdź zdjęcie mebelka, który Ci się podoba, ale w jakiś sposób nie pasuje - jest za mały/za duży, za wąski/za szeroki, ma za mało/za dużo półek, ma/nie ma szuflad, ma inne kolory.

Prześlij zdjęcie/szkic albo napisz swoimi słowami, czego oczekujesz, określ wymiary, opisz detale, itd... W tym miejscu bardzo ważne jest, żeby nie powstrzymywać, a raczej uwolnić swoją wyobraźnię. Zapytaj dziecko o to, co by chciało. Nie zakładaj od razu, że to co wymyślicie, jest zbyt drogie, niepraktyczne, niemożliwe do zrobienia... Naprawdę łóżko smok lub szafa drzewo to nie jest aż tak kosmiczny pomysł.

Mebelki standardowo są malowane wodnymi farbami ekologicznymi i zabezpieczane lakierem bezbarwnym (wybór kolorów wkrótce w zakładce warsztat). Jeżeli zależy ci np. na półce, szafce, itp. w kolorze ścian - jest taka możliwość. Potrzebna będzie albo puszka z farbą (która została po remoncie) albo dokładna informacja o producencie, rodzaju farby i nazwie koloru.

Posiłkując się swoim doświadczeniem, spróbuję skonfrontować Twoje oczekiwania i marzenia z technicznymi możliwościami mojego warsztatu i know-how. Zasugeruję zmianę elementów, które mogą być zbyt kosztowne lub przeciwnie, mogą być w podobnej cenie bardziej efektowne/praktyczne, zaproponuję rozwiązania problemów, podam kolejne pomysły.

Pamiętaj, że meble dla Twojego dziecka mogą dorastać razem z nim. Nie polecam łóżek z małym materacem dziecięcym - kup od razu duży, porządny materac, najlepiej ze stelażem elastycznym. Na początek można zrobić np. fajną półkę „w nogach”, która optycznie skróci łóżko. Biurko można zrobić z regulowaną wysokością blatu. W szafie drążek na ubrania i półki na regulowanych wysokościach.

Meble można wykonać w sposób na tyle stonowany, żeby stopień dziecięcości łóżka czy szafy modelować detalami (motyle, kwiatki, serduszka, samochodziki...). Uchwyty samochody wymienić np. na aluminium. A całość w razie potrzeby można odnowić i przemalować.

Oczywiście są meble (takie jak pokazane łóżko buldożer), które są ewidentnie dla małego dziecka i później trzeba kupić nowe, „dorosłe”. Zapewniam jednak, że dzieciak będzie zachwycony takim bajkowym pokojem.

   Po wstępnych uzgodnieniach prześlę szkic mebelka, z wymiarami, ceną, czasem realizacji i warunkami zakupu (płatności, dostawa, ew. montaż). Tutaj, albo zamówienie, albo dalsze szlifowanie tematu...

   Zastrzegam sobie możliwość drobnych zmian konstrukcyjno-wymiarowych. Jeżeli bardzo zależy ci na konkretnym detalu, proszę napisz o tym przed wykonaniem mebelka.

Zapraszam!

galeria kontakt info jak kupić
Oto niektóre z dotychczasowych szkiców